strona główna

O nas

archiwum

turnieje

galeria

kontakt

 
                                          
Mistrzostwa Sulęcina
w Badmintonie 2012r


Sulęcin 22.09.2012r

Pierwsze turniejowe zwycięstwo Natalii!!!

22 września 2012 roku w Słupcy rozgrywany był pierwszy turniej
z cyklu „Jesień z badmintonem”. Jednak nie wszyscy słupeccy zawodnicy startowali w lokalnych zawodach. Czterech zawodników: Natalia Blejwas, Wojciech Dranikowski, Jonasz Ansion i Patryk Szyniszewski wraz z trenerem Mariuszm Rakowiczem startowało w licencjonowanych zawodach badmintona w ramach Mistrzostw Sulęcina. W silnie obsadzonym turnieju startowali zawodnicy z: Targowej Górki, UKS Orkan Przeźmierowo, OTB Lotka Ostrów Wielkopolski, UKS Iskra Sarbice, PTS Puszczykowo, UKS Kometa Sianów, UKS Krokus Góralice, ZKB Maced Polanów, UKS Siódemka Świebodzin, UKS Iskra Babimost, KS Stal Sulęcin i oczywiście zawodnicy UKS Kopernik Słupca. Tak jak zapowiadali słupeccy trenerzy Jerzy Bania i Mariusz Rakowicz najważniejszymi startami w tym sezonie będą turnieje licencjonowane organizowane na terenie całego kraju. Pierwszym sprawdzianem były więc zawody w Sulęcinie. W kategorii młodzika młodszego Natalia Blejwas okazała się najlepsza wygrywając tą kategorię wiekową. To pierwsze zwycięstwo Natalii podczas zawodów licencjonowanych. Jak obiecali słupeccy trenerzy ten rok startowy powinien należeć do naszej zawodniczki. Ciekawi jesteśmy kolejnych startów tej utalentowanej zawodniczki
i mamy nadziej na awans w rankingu Polskiego Związku Badmintona, który umożliwi jej bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych. Szkoda tylko, że klubowa koleżanka Natalii, Olga Kwaśny niespodziewanie zakończyła przygodę z badmintonem bo również tutaj liczyliśmy na dobre wyniki w tym sezonie. Duża strata dla słupeckiej sekcji badmintona. No cóż. Oldze życzymy jednak jak najlepiej w jej nowej pasji – tańcu. A dla Natalii wielkie gratulacje. W tej samej kategorii wiekowej startował Wojciech Dranikowski, który udanie rozpoczął zmagania na krajowych kortach zajmując drugie miejsce. O drugiej lokacie zdecydował gorszy stosunek setów, bo w bezpośrednim pojedynku Wojtek pokonał triumfatora tej kategorii wiekowej Dawida Płokarza z Ostrowa Wielkopolskiego. Wojtek wykonał bardzo dużą pracę podczas obozu przygotowawczego w Białymstoku co było widoczne podczas zawodów. Natalia razem z Wojtkiem w grze mieszanej zajęli drugie miejsce uznając wyższość pary z Ostrowa Wielkopolskiego. Jest to ich jednak dopiero pierwszy wspólny start, więc na dotarcie się potrzeba trochę czasu. W kategorii młodzika wystartował Jonasz Ansion, który zapisał na swoim koncie pierwsze turniejowe punkty wygrywając jeden mecz w grupie i ulegając w drugim meczu Szymonowi Andrzejewskiemu z Targowej Górki.
W grze podwójnej Jonasz razem z Bartkiem Frątczakiem z Przeźmierowa zajęli czwarte miejsce miejsce. Niestety brązowy medal był bardzo blisko – zabrakło 2 małych punktów. Jednak ten debel jest obiecujący i będzie z sobą grał na kolejnych zawodach. Najstarszym naszym zawodnikiem startującym w Sulęcinie był Patryk Szyniszewski, który w singlu zajął czwarte miejsce ulegając w walce o brązowy krążek swojemu deblowemu partnera Pawłowi Bakunowi z Puszczykowa, z którym to zajął w grze podwójnej drugie miejsce. Jest więc to bardzo udany start słupeckich zawodników na inaugurację badmintonowych zmagań. Cieszą wyniki jak i forma naszych eksportowych zawodników i mamy nadzieje na kolejne sukcesy na krajowych kortach. Najbliższy już start najprawdopodobniej 6 października w Warszawie!.

 
 


 

 

 

 

 

 

 

 

góra strony