strona główna

archiwum

księga gości

formularz

turnieje

galeria

kontakt

                                 
                                 
ie rozpoczęły się kolejne "Mistrz                       

Finał - III tura Konińskiej Ligi Badmintona 2009/2010
Słupeckie badmintonistki w rolach głównych
Konin, 19.06.2010r

 
 

19 czerwca 2010 roku to już ostatnia data w tegorocznym kalendarzu słupeckich badmintonistów. Słupeccy zawodnicy sekcji UKS „Kopernik” startowali w III turze Konińskiej Ligi Badmintona pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Konina. W turnieju startowali zawodnicy z Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Targowej Górki, Mąkolna, Kępna i Słupcy.
W turnieju startowali ci sami zawodnicy z Słupcy, którzy
z powodzeniem rywalizowali na konińskich kortach w poprzednich II turach.
A przypomnijmy, że w kategorii klas I – IV: Natalia Blejwas, Nadia Dobrowolska, Olga Kwaśny zajmowały trzy pierwsze miejsca, w kategorii klas V – VI: Katarzyna Zysk  była pierwsza a Daria Pokorska druga, natomiast Patryk Szyniszewski w kategorii gimnazjum był trzeci.
Zawodnikami na zawodach opiekował się Mariusz Rakowicz a transport zapewnił Pan Maciej Kwaśny.
Po raz kolejny nasze najmłodsze badmintonistki okazały się bezkonkurencyjne zajmując całe podium III tury Konińskiej Ligi. Najlepszą okazała się Natalia Blejwas, która w finale pokonała klubowe koleżanki Olgę i Nadię. Drugie miejsce zajęła Olga Kwaśny, która po raz pierwszy okazała się lepsza od Nadii Dobrowolskiej, która była trzecia. Zwycięstwo Olgi po naprawdę zaciętym meczu o II miejsce było niewątpliwie zasługą jej coraz bardziej systematycznej i ciężkiej pracy treningowej.
W kategorii klas V – VI wygrała Katarzyna Zysk, a Daria Pokorska była druga. Dziewczyny są w ścisłej czołówce w kategorii młodziczek w naszym województwie i widać to podczas meczów na kortach badmintonowych. Postępy w grze i pomysł na rozgrywanie meczów oraz praca jaką wykonują podczas treningów przynosi coraz większe efekty i coraz więcej przemyślanych zagrań co niewątpliwie cieszy zarówno zawodniczki jak i trenerów. Na uwagę w meczu naszych zawodniczek zasługuje coraz lepsza gra Darii Pokorskiej, która uległa Kasi po zaciętym meczu w trzech setach. Dodać należy, że ciężka praca Darii została dostrzeżona przez trenera kadry wojewódzkiej badmintona i zaowocowała powołaniem do kadry młodziczek. Tak więc słupecka sekcja badmintona UKS „Kopernik” ma już dwie zawodniczki w kadrze: wspomnianą Darię oraz Klaudię Liczbińską w kategorii juniora młodszego – gratulujemy!.
Patryk Szyniszewski w bardzo silnie obsadzonej kategorii gimnazjum zajął czwarte miejsce.

Po rozegraniu III tury Konińskiej Ligi Badmintona przyszedł czas na podsumowanie całej Ligi. Do klasyfikacji generalnej zaliczane były wyniki z trzech turniejów i wyniki dwóch najlepszych zawodników z danego klubu.

I tak więc w kategorii dziewcząt zarówno klas I – IV jak i V – VI, UKS „Kopernik” Słupca zajął I miejsce, a w kategorii Gimnazjum chłopców mimo, że reprezentował nas tylko jeden zawodnik – Patryk Szyniszewski nasz klub zajął II miejsce. To wysokie lokaty oraz duża liczba zdobytych punktów w poszczególnych turniejach przez Patryka pozwoliła mu samemu wywalczyć to wysokie miejsce, gdzie pozostałe kluby miały przynajmniej dwóch startujących zawodników.

Serdecznie gratulujemy udanego startu i osiągniętych wyników a trenerom Jerzemu Bani
i Mariuszowi Rakowiczowi życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć, a Panu Maciejowi Kwaśny dziękujemy za pomoc w transporcie dzieci na zawody.