IV Otwarte Mistrzostwa Gniezna w Badmintonie pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego

 

Gniezno, 6.11.2011

Relacja SportGniezno.pl: http://www.sportgniezno.pl/pnews/id/4020/Mistrzostwa_Gniezna_w_badmintonie_za_nami.html

     
 

6 listopada 2011 roku słupeccy badmintoniści startowali w Otwartych Mistrzostwach Gniezna pod patronatem Prezydenta Jacka Kowalskiego. Oprócz zawodników z Słupcy udział wzięli także zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego, Konina, Przeźmierowa, Jarząbkowa, Złotowa, Poznania, Tucholi oraz Gniezna.

Organizatorem turnieju był UKS „SOKÓŁ” Gniezno, Urząd Miejski Gniezno oraz GOSiR Gniezno.

W najmłodszej kategorii wiekowej – młodzika, wystartowali dwaj nasi zawodnicy:       w kategorii dziewcząt Natalia Blejwas, a w kategorii chłopców Maciej Urbaniak. I jak zwykle liczyliśmy na udany start naszej exportowej dwójki. Natalia po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna wśród 18 startujących zawodniczek pokonując w finale Klaudię Grzesiak    z Ostrowa Wielkopolskiego. Mecz był bardzo wyrównany i pokazał duży charakter obydwu zawodniczek walczących o każdą lotkę i każdy punkt.

Dużą niespodzianką natomiast było drugie miejsce Macieja Urbaniaka. Nasz zawodnik jechał na turniej do Gniezna zbierać turniejowe doświadczenia a jednak jego talent  i wola walki oraz zwycięstwa dała mu miejsce na podium mimo dużej różnicy wieku pomiędzy nim   a przeciwnikami (Maciej jest w klasie trzeciej a grał w kategorii klas
IV–IV). W Mistrzostwach Gniezna Maciej musiał uznać jedynie wyższość Dawida Płokarza z Ostrowa Wielkopolskiego (piąta klasa szkoły podstawowej).

         W kategorii juniorów młodszych nasz klub reprezentowała Daria Pokorska i pewnie wygrała tą kategorię pokonując w finale Ewelinę Nawrocką z Gniezna. Widać, że nasza zawodniczka wzięła sobie mocno do serca słowa krytyki słupeckich trenerów i zabrała się do ostrej pracy. Sukces Darii w gnieźnieńskim turnieju nie podlegał dyskusji i był jak najbardziej zasłużony.

W kategorii juniorów Słupcę reprezentował Patryk Szyniszewski, który zajął drugie miejsce ulegając
w walce o złoto Jakubowi Nowakowi z Gniezna nieznacznie w trzecim secie 21:19. Był to rewanż tych zawodników za „Jesień z badmintonem III” w Słupcy, gdzie w meczu o trzecie miejsce nieznacznie lepszy był Patryk. Widać, że swoje boisko jest atutem w grze, jednak najważniejsze są zbierane doświadczenia, które należy przełożyć na turnieje licencjonowane.

Tak więc dwa pierwsze i dwa drugie miejsca w gnieźnieńskim turnieju zawodników słupeckiego Kopernika należy uznać za duży sukces i chciałoby się rzec – oby tak dalej!

Pozostałe kategorie wiekowe wygrali:

- junior młodszy chłopców: Filip Walczak – OTB Lotka Ostrów Wielkopolski,

- OPEN kobiet: Sandra Szalaty – UKS Sokół Gniezno,

- OPEN mężczyzn: Zbigniew Nawrocki – UKS Sokół Gniezno,

- +40 mężczyzn: Janusz Nawrocki – UKS Sokół Gniezno.

Zbierane doświadczenia przez słupeckich badmintonistów w takich lokalnych turniejach mają owocować w przyszłości w turniejach już o zasięgu wojewódzkim czy krajowym, na co liczą słupeccy trenerzy Jerzy Bania i Mariusz Rakowicz.

Coraz wyższy poziom zarówno organizacyjny jak i sportowy Mistrzostw Gniezna jest zasługą organizatorów turnieju: Mariusza Frankowskiego i Kamila Murcha oraz sędziego głównego zawodów Włodzimierza Cichockiego oraz Piotr Stefańskiego.

Na turnieju z zawodnikami był Mariusz Rakowicz, a transport zapewniła Pani Ewa Pokorska, której serdecznie dziękujemy.