„ATROM Mała Liga Badmintona 2010/2011”
Ostrów Wielkopolski, 23.10.2010r
 

„Baby – ach te Baby”

Tydzień po zawodach w Przeźmierowie młodzi słupeccy badmintoniści sprawdzali swoje umiejętności w kolejnym turnieju tym razem w Ostrowie Wielkopolskim.
23 października 2010 roku zawodnicy sekcji badmintona UKS „Kopernik” Słupca wzięli udział w pierwszym turnieju w ramach ostrowskiej „ATROM Mała Liga Badmintona 2010/2011”.
W turnieju wystartowało 74 zawodników z Ostrowa Wielkopolskiego, Konina, Nowych Skalmierzyc oraz Kępna, którzy w sumie rozegrali 130 meczów.    
I nawiązując do tytułu artykułu należy tu powtórzyć „Baby – ach te Baby”.
Tak się od lat dzieje, że słupecki badminton swoje największe sukcesy odnosi właśnie w żeńskim badmintonie, co potwierdził także turniej rozgrywany w Ostrowie Wielkopolskim i wyniki jakie osiągnęły słupeckie dziewczęta.
W kategorii „Żaczków” swoje pierwsze miejsce w karierze zdobyła Olga Kwaśny. Jak wielkie było to dla tej zawodniczki przeżycie mogą świadczyć jedynie łzy uronione po pierwszym secie meczu finałowego z Mają Grzesiak z Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie Olga co prawda set wygrała, jednak nie była zadowolona ze stylu swojej gry, który znacznie poprawiła w drugim secie wygrywając zdecydowanie cały mecz.
W kategorii młodziczek (V – VI klasa szkoły podstawowej) wystartowały dwie słupeckie badmintonistki: Natalia Blejwas i Nadia Dobrowolska.
I tutaj swoje duże umiejętności pokazała Natalia Blejwas wygrywając cały turniej mimo, że mogłaby jeszcze grać w kategorii niższej w „Żaczkach” (Natalia chodzi do 4 klasy). Jednak poprzeczka względem tej zawodniczki jest ustawiona bardzo wysoko przez slupeckich trenerów Jerzego Banię i Mariusza Rakowicza, którzy biorą pod uwagę duże predyspozycje Natalii i ogromny talent oraz pracę jaką wykonuje podczas treningów, stale podnosząc swoje już duże umiejętności. A że rozeznanie trenerów było dobre świadczyć może jedynie sukces tej zawodniczki w ostrowskim turnieju.
Bardzo udane zawody w tej samej kategorii wiekowej zanotowała także Nadia Dobrowolska, która zajęła trzecie miejsce zaliczając bardzo udane zawody, rozgrywając bardzo ładny mecz zwłaszcza o trzecie miejsce, gdzie wykazała się dużym charakterem przechylając w końcówce meczu szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
W kategorii juniora młodszego mecz finałowy był wewnętrzną sprawą naszych zawodniczek: Klaudii Liczbińskiej oraz Katarzyny Zysk. Po chyba najładniejszym meczu tego turnieju obfitującym w wiele ciekawych i przemyślanych zagrań zarówno z jednej jak i z drugiej strony lepsza okazała się Klaudia wygrywając z młodszą klubową koleżanką w dwóch setach.
Jedyny nasz chłopak startujący w ostrowskim turnieju zajął w kategorii „Żaczków” czwarte miejsce. Maciej Urbaniak wygrał swoje trzy mecze w grupie, jednak już w półfinale oraz w meczu o trzecie miejsce musiał uznać wyższość starszych kolegów z Ostrowa Wielkopolskiego i Konina (Maciej jest dopiero w 2 klasie). Maciej na swoje turniejowe zwycięstwo musi jeszcze trochę poczekać, choć biorąc pod uwagę jego talent i zaangażowanie, nie jest to jednak zbyt czas odległy.

I jak tu po turnieju i osiągniętych wynikach przez słupeckich badmintonistów nie napisać „Baby – ach te Baby”?