Turniej Badmintona - Słupca, 06.11.2010r

wyniki turnieju: http://www.mosir.slupca.pl/index.php?sekcja=strona&id=611
zdjęcia z turnieju dostępne tutaj ....

Założony na początku sezonu 2010/2011 program popularyzacji badmintona
i organizowania jednego otwartego turnieju badmintona w miesiącu UKS "KOPERNIK" Słupca realizuje i to z sukcesami. Po dwóch turniejach "Jesień z Badmintonem w Słupcy 2010" przyszedł czas na Turniej rozegrany 6.11.2010r
"ELBESTAHL CUP 2010".
To kolejny turniej w Słupcy, który zgromadził ponad osiemdziesięciu zawodników
i zawodniczek. Duża frekwencja szczególnie w kategoriach najmłodszych zawodników
i zawodniczek to oznaka, że badminton nabiera coraz większego znaczenia jako dyscyplina sportu, zaczyna ją doceniać coraz więcej nauczycieli szkół. Należy z całą stanowczością stwierdzić, że tylko bardzo duża ilość ogólnodostępnych i dobrze zorganizowanych turniejów pozwoli na masowy rozwój tej dyscypliny sportu. I tak staramy się robić w Słupcy.
ELBESTAHL GmbH Drezno to firma, która w osobach Pana Prezesa H. Hannemanna i Dyrektora A. Blachowiaka  doceniając nasz wkład w organizację turniejów w Słupcy postanowiła dołączyć do firm wspomagających naszą pracę na rzecz popularyzacji badmintona.
Sam turniej to wspaniała zabawa najmłodszych uczestników turnieju. Pomimo krótkiego okresu treningowego dzieci startujące w turnieju wiele już się nauczyły i ich gra od samego początku budziła wiele emocji tak wśród opiekunów jak i rodziców. O zawodnikach i zawodniczkach ze Sarbic, Konina, Słupcy, Puszczykowa, Targowej Górki, Mąkolna na pewno jeszcze dużo usłyszymy.
W kategoria młodziczek to kilkanaście bardzo dobrych pojedynków z których zwycięsko wyszła Nadia Dobrowolska. W kategorii młodzików swoje umiejętności potwierdził Jonasz Ansion zajmując pierwsze miejsce.
W kategorii juniorów i juniorek młodszych mogliśmy oglądać bardzo dobre mecze w wykonaniu Piotra Michalskiego
i Klaudii Liczbińskiej. Czas na potwierdzenie swoich umiejętności na ogólnopolskich kortach badmintonowych.
W kategorii juniorów to konfrontacja sześciu równorzędnych bardzo dobrych zawodników. Decydowała dyspozycja dnia. Zwyciężył Jakub Nowak z Gniezna. Swój kolejny dobry występ zanotował Patryk Szyniszewski.
Na koniec kilka słów o kategorii OPEN, gra w turnieju takich zawodników jak: Mateusz Mikołajczak, Jakub Janaszek, Hubert Pawłowski, Krzysztof Duszczyk gwarantowało mecze na najwyższym poziomie i podziwianie wspaniałych zagrań na siatce i z głębi kortu i tak też było.
W kategorii 40+ to występ niezmordowanych badmintonistów z Inowrocławia i Gniezna i nadspodziewanie dobry
i długo oczekiwany występ Mariusza Rakowicza ze Słupcy.
W trakcie turnieju i na zakończenie prawie dziesięciogodzinnych zmagań Przedstawiciel
ELBESTAHL GmbH Drezno Pan Dyrektor Andreas Blachowiak wręczył zwycięzcom poszczególnych kategorii puchary, medale, dyplomy i okolicznościowe koszulki. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy uczestnictwa.
Podziękowanie za sponsoring dla firmy
ELBESTAHL GmbH Drezno z rąk przedstawicieli UKS "KOPERNIK" Słupca Panów W. Hawro i J. Bania odebrał Pan Dyrektor Andreas Blachowiak.

Sędzią głównym turnieju był Andrzej Kończak, któremu pomagał Mariusz Rakowicz, Biuro zawodów obsługiwała Agnieszka Górniak-Kończak . Kierownik turnieju Jerzy Bania.