II Otwarty Turniej Badmintona Powiatu Gnieźnieńskiego
pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego

Regulamin

1.      Organizatorem II Otwartego Turnieju Badmintona Powiatu Gnieźnieńskiego  jest Sekcja Badmintona UKS "Sokół" Gniezno , Starostwo Gnieźnieńskie i Kolegium Europejskie im. Jana Pawła II w Gnieźnie.

2.      Zawody odbędą się pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Pana Krzysztofa Ostrowskiego.

3.      Celem zawodów jest popularyzacja badmintona wśród dzieci, młodzieży i starszych poprzez rywalizację uczestników w wyznaczonych kategoriach wiekowych .

4.      Turniej rozegrany zostanie w następujących kategoriach wiekowych :
     - młodzik – rocznik 1997 i młodsi ( dziewczęta i chłopcy) – gry pojedyncze ;
     - junior – rocznik od 1996 do 1991 ( dziewczęta i chłopcy) – gry pojedyncze ;

- gry podwójne :

·      Grupa I - gdzie suma wieku pary nie przekracza 70 lat

·      Grupa II -suma wieku pary przekracza 70 lat

5.      System rozgrywania turnieju uzależniony od ilości zgłoszeń. Przewidywany jest system grupowo-pucharowy i pucharowy.

6.      Program zawodów :

- 830 - 845 – sprawdzenie zgłoszeń  do turnieju w kategoriach :  młodzik i junior

( dziewcząt i chłopców )

- 845 – 900 - losowanie gier (młodzik i junior)
     - 905 - rozpoczęcie gier

- 1000 - 1015 –sprawdzenie zgłoszeń do turnieju w grach podwójnych
     - 1015 - 1030-losowanie gier w grupie do 70 lat i w grupie powyżej 70 lat

- 1300 przewidywane rozpoczęcie gier

7.      UWAGA : Chętni do gry  proszeni są o potwierdzenie udziału najpóźniej na 2 dni wcześniej przed turniejem to jest do 7 maja do godziny 20.00 ! do kolegi Włodzimierza Cichockiego  - tel. kom.  602 505 696, e-mail: wcichocki@deheus.pl lub wcichocki@o2.pl – OBOWIĄZKOWO !

Zgłoszenie po tym terminie nie będzie uwzględnione i zawodnik (cy) nie będą     dopuszczeni do
      turnieju.

8.      Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów: kategoria młodzik i junior gry pojedyncze do 15 punktów – cały turniej ;
gry podwójne  do 21 punktów lecz w przypadku dużej frekwencji - gry w grupach będą rozgrywane również do 15 punktów setowych , a po wyjściu z grup do 21 punktów .

9.      Parę gry podwójnej mogą utworzyć zawodniczki lub zawodnicy bądź może to być para mieszana – nie ma żadnych ograniczeń i nie obowiązuje przynależność klubowa !

10.  Warunkiem jest aby w zgłoszonej parze zawodnik , zawodniczka bądź zawodnicy i zawodniczki  byli co najmniej juniorami tj. rocznik od 1996 do 1991 ( dziewczęta i chłopcy). Oraz seniorki i seniorzy .

11.  I ) W przypadku zgłoszenia do gry pary mieszanej to :

·         Gdy dojdzie do meczu w grupie z parą męską , para mieszana rozpocznie każdy set z przewagą 5:0 aby wyrównać szanse obu par w turnieju . Oznacza to , że para mieszana aby wygrać seta musi z własnej gry zdobyć co najmniej 10 punktów ( w setach rozgrywanych do 15 punktów ) .

·         Gdy para mieszana wyjdzie z grupy a sety będą rozgrywane do 21 punktów , również będzie zastosowana ta sama zasada czyli para mieszana rozpocznie każdego seta  od stanu 7:0 dla siebie i aby wygrać seta będzie musiała z własnej gry zdobyć co najmniej 14 punktów

II ) W przypadku zgłoszenia do gry debla kobiecego to :

·         Gdy dojdzie do meczu w grupie z deblem męskim to debel kobiecy rozpoczyna każdego seta od przewagi 7:0 , co oznacza , że aby wygrać seta , debel kobiecy z własnej gry musi ugrać co najmniej 8 punktów ( w setach rozgrywanych do 15 punktów ) .

·         Gdy debel kobiecy wyjdzie z grupy , a sety będą rozgrywane do 21 punktów , również będzie zastosowana ta sama zasada czyli debel kobiecy rozpocznie każdego seta  od stanu 10:0 dla siebie i aby wygrać seta będzie musiał z własnej gry zdobyć co najmniej 11 punktów

III ) W przypadku gier pomiędzy parą mieszaną , a deblem kobiecym to :

·        Debel kobiecy rozpoczyna każdego seta z przewagą 3:0 (gry w grupach ) , a to oznacza , że z własnej gry musi zdobyć co najmniej 12 punktów aby wygrać seta

·        Gdy debel kobiecy wyjdzie z grupy a sety będą rozgrywane do 21 punktów , również będzie zastosowana ta sama zasada czyli debel kobiecy rozpocznie każdego seta  od stanu 5:0 dla siebie z parą mieszaną i aby wygrać seta będzie musiał z własnej gry zdobyć co najmniej 16 punktów .

IV ) W przypadku gier pomiędzy np. deblami męskimi czy deblami kobiecymi bądź parami mieszanymi sety
             rozpoczynają się od stanu 0:0

12.  Mecze zawodnicy sędziują sobie sami ( wygrywający zdaje wypełniony protokół z lotką do sędziego ! ) .

13.  Miejsce rozegrania turnieju: Gniezno, Hala Sportowa Kolegium Europejskiego im. Jana Pawła II w Gnieźnie ul. Kostrzewskiego  ( dojazd z dworca autobusami nr: 2 , 7 )

14.  Termin : 09 maja 2010 r (niedziela) – początek gier : 905

15.  Każdy uczestnik turnieju startuje na własną odpowiedzialność .

16.  Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione lub zaginione na sali lub w szatniach.

17.  Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w kategoriach młodzik i junior zawodnicy otrzymają  okolicznościowe  puchary i dyplomy .

18.  W grach podwójnych puchary i dyplomy otrzymają zwycięzcy w grupach . Za drugie i trzecie miejsca organizator przygotował upominki rzeczowe i dyplomy

19.  Wpisowe do turnieju: do lat 18 - 5,00 zł/zawodnik , powyżej 18 lat 10 zł/zawodnik (nie dotyczy zawodników UKS "Sokół" Gniezno z uregulowanymi składkami ! ) .

20.  Koszty organizacji turnieju pokrywa Organizator .

21.  Turniej rozegrany zostanie lotkami syntetycznymi Yonex Mavis 2000.( za porozumieniem obu stron lotką własną np. piórową wg. aktualnego rankingu lotek)

22.  W zawodach obowiązują aktualne przepisy gry.

23.  Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie Organizatorowi z sędzią zawodów.

24.  Ewentualne protesty rozstrzyga organizator zawodów wraz z sędzią . Rozstrzygnięcia te są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.

25.  Wszystkie dodatkowe informacje szczegółowe: Włodzimierz Cichocki - tel. kom. 602 505 696  e-mail: wcichocki@deheus.pl ; wcichocki@o2.pl .