"JESIEŃ Z BADMINTONEM W SŁUPCY II"
           09.10.2010r

wyniki tutaj:http;//mosir.slupca.pl/index.php?sekcja=strona&id=598
zdjęcia z turnieju tutaj ....

9.10.2010r. Drugi raz z rzędu w tym sezonie Turniej Badmintona w Słupcy miał kilkudziesięcioosobową obsadę. Tym razem 88 zawodników i zawodniczek. Jak wspominaliśmy w relacji z pierwszego turnieju swoje aspiracje do medalowych miejsc na następnym turnieju potwierdził Patryk Szyniszewski. Nie była to tylko jedna niespodzianka turnieju.
W turnieju dzieci swoje miejsca z poprzedniego turnieju obronili Paulina Wudarska i Kamil Kozera. W kategorii dziewcząt mogliśmy zobaczyć najmłodszą uczestniczkę turnieju Julię Gawron z Targowej Górki. Jest to kolejna zawodniczka, która rozpoczyna swoje starty w turniejach na kortach w Słupcy.
W młodzikach pod nieobecność Mileny Cichomskiej i Łucji Migas, które wystartowały w kategorii juniorek młodszych bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki z Gniezna Ewelina Nawrocka i Klaudia Komosińska. W kategorii tej udany występ zaprezentowały dopiero co rozpoczynające start w tej kategorii zawodniczki UKS KOPERNIK Słupca; Natalia Blejwas, Olga Kwaśny, Ola Derda. Kwestią czasu jest ich ogranie się
i wykorzystanie swoich już nie małych umiejętności.
W kategorii juniorek młodszych bardzo dobry występ odnotowała Daria Pokorska, przy odrobinie szczęścia
i lepszej kondycji następnym razem kolejność na podium może być inna. Pochwalić także należy Klaudię Liczbińską, która wraca do swojej bardzo dobrej formy z końca ubiegłego sezonu.
W kategorii chłopców bardzo dobrze zaprezentował się Robert Zatylny, jego mecze grupowe pokazały, że jeżeli będzie dalej pracował to miejsca medalowe będą szybko w jego zasięgu.
Juniorki jak zwykle pokazały bardzo widowiskową grę  zawodniczek z Gniezna i Słupcy.
Junorzy to dawno oczekiwana bardzo dobra gra Patryka Szyniszewskiego, powoli pnie się coraz wyżej. Jego intensywne treningi z Marcinem Tokarzem zaczynają owocować.
Miłą niespodzianką turnieju był start kobiet. Mamy nadzieję, że kategoria na dobre zagości na kortach w Słupcy.
Kategoria OPEN to powrót na korty Huberta Pawłowskiego i jego nie podlegające dyskusji zwycięstwo.
W kategorii 40+ rewanż za porażkę w poprzednim turnieju wzięli zawodnicy z Gniezna, swoją pozycję obronił Marek Aleksander z Inowrocławia. Aspiracje medalowe zgłosił swoją dobrą grą Ireneusz Żurek-może już na następnym turnieju?
Po zakończeniu gier każdej kategorii wręczone zostały medale i dyplomy dla zwycięzców, a pozostałym zawodnikom dyplomy uczestnictwa.
Sędzią głównym turnieju był Andrzej Kończak, któremu pomagał Mariusz Rakowicz, Biuro zawodów obsługiwała Renata . Kierownik turnieju Jerzy Bania.