"JESIEŃ Z BADMINTONEM W SŁUPCY II  2011"
           08.10.2011r
         

zdjęcia dostępne tutaj ....
wyniki dostępne tutaj ....  
 

Równe 100 spotkań z udziałem zawodników z Sarbic, Mąkolna, Targowej Górki, Gniezna, Puszczykowa, Konina
i z Słupcy, to bilans turnieju „Jesień z badmintonem II” w Słupcy, który odbył się na hali MOSiR 8 października 2011 roku.
Tym razem na udział w słupeckim turnieju zdecydowało się 60 zawodników i zawodniczek. Miłym zaskoczeniem był udział najmłodszych adeptów badmintona, tak w grupie dziewcząt jak i chłopców zagrało wielu pierwszoklasistów
Nasi młodzi badmintoniści tym razem dopisali i byli czołowymi zawodnikami w najmłodszych kategoriach wiekowych. W kategorii żaczków swój pierwszy sukces zanotowała Zuzanna Rakowicz wygrywając z zawodniczkami
z Puszczykowa, Targowej Górki oraz z Słupcy – Anią Blejwas. Trzeba przyznać, że Ania pomału idzie w ślady siostry – Natalii. Choć jest dopiero w pierwszej klasie, to widać już u niej duży tzw. „pazur” do sportowej rywalizacji, co pokazała podczas badmintonowych zmagań. Wszystkie mecze w tej grupie wiekowej były bardzo zacięte i choć może jeszcze brak tym młodym zawodniczkom umiejętności, to jednak woli walki i chęci zwycięstwa nie można im odmówić. W kategorii chłopców bezkonkurencyjny był ponownie Maciej Urbaniak, który ma ogromny talent i chyba najwyższy czas pokazać go w turniejach licencjonowanych mimo młodego jeszcze wieku. Emocje jakie towarzyszom najmłodszym zawodnikom podczas gier są najlepszym przykładem na kształtowanie młodych charakterów poprzez zmagania sportowe.
W młodziczkach bezapelacyjnie triumfowała Natalia Blejwas potwierdzając swoją czołową pozycję w tej kategorii wiekowej. Słupeccy trenerzy mają nadzieje na dobre starty Natali jak i pozostałych zawodniczek w turniejach wojewódzkich i krajowych, bo właśnie z tymi młodymi zawodniczkami wiążą największe nadzieje podczas badmintonowych zmagań. Wśród chłopców zwyciężył także zawodnik naszego klubu Wojciech Dranikowski. Jest to pierwsze turniejowe zwycięstwo Wojtka i liczymy na kolejne udane starty. Wojtek w tym sezonie wziął się mocno do pracy treningowej i na wyniki nie musieliśmy długo czekać.
W kategorii juniora młodszego zwycięstwa pojechały do Sarbic. Kategorię dziewcząt wygrała Justyna Wudarska,
a kategorię chłopców wygrał jej klubowy kolega Konrad Frątczak.
Klaudia Derda była niestety jedyną zawodniczką wśród juniorek i zarazem zwyciężczynią tej kategorii. Aby doskonalić swoje umiejętności poprzez gry turniejowe grała z juniorami i starała się dzielnie z nimi rywalizować. Właśnie w kategorii juniora losy zwycięstwa ważyły się do ostatniego meczu. Dopiero po rozegraniu ostatniego meczu okazało się, że sensacyjnym zwycięzcą okazał się Sławomir Wudarski z Sarbic. Zgromadził on tyle samo dużych punktów, co jego starszy brat Adam. Bilans setów zdobytych do straconych obu braci był identyczny, więc decydujący okazał się bezpośredni mecz, który na swoją korzyść rozstrzygnął młodszy z braci – Sławek. Duże gratulacje. Trzeci w kategorii juniora był Patryk Szyniszewski robiący systematyczne postępy pod okiem Marcina Tokarza.
To właśnie Marcin walczył w kategorii OPEN, gdzie był jedynym naszym przedstawicielem w gronie pięciu zawodników.
I w zmaganiach z zawodnikami z Puszczykowa musiał uznać wyższość jedynie Pawła Niewolińskiego co pozwoliło mu zająć drugie miejsce. Mecze w tej kategorii wiekowej są pokazem już niezłego badmintona i dobrą lekcją taktyki i techniki gry dla najmłodszych.
W kategorii +40 po zaciętym pojedynku finałowym lepszym okazał się Marek Machiński
z Sokoła Gniezno pokonując kolegę klubowego Zbigniewa Dolatę. Kolejne trzecie miejsce w turnieju zaliczył słupecki trener badmintona Mariusz Rakowicz. Chyba po obozowych treningach w Białymstoku forma idzie w górę.
Turniej organizowany przez sekcję badmintona UKS „Kopernik” Słupca oraz MOSiR
w Słupcy był bardzo udany i zorganizowany profesjonalnie dzięki osobom oddanym całym sercem tej dyscyplinie. Nad całością czuwał Jerzy Bania, któremu pomagał Mariusz Rakowicz oraz pracownicy MOSiR Słupca z dyrektorem Andrzejem Kończakiem i Renatą Leszczyńską na czele. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zdobywcy trzech pierwszych miejsc medale.

Kolejny trzeci już turniej z cyklu „Jesień z badmintonem” już 22 października 2011r, na który serdecznie zapraszamy.