strona główna

archiwum

księga gości

formularz

turnieje

galeria

kontakt

                                 
                                 
ie rozpoczęły się kolejne "Mistrz                       

II tura Konińskiej Ligi Badmintona – i słupczanie w rolach głównych
Konin, 13.02.2010r

 
 

13 listopada 2010 roku część słupeckich badmintonistów sekcji UKS „Kopernik” startowała w II turze Konińskiej Ligi Badmintona pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Konina.
W turnieju startowali zawodnicy z Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Targowej Górki, Mąkolna i Słupcy.W turnieju startowali ci sami zawodnicy ze Słupcy, którzy z powodzeniem rywalizowali na konińskich kortach 7 listopada 2009 roku podczas I tury.
A przypomnijmy, że:
w kategorii klas I – IV: Natalia Blejwas, Nadia Dobrowolska, Olga Kwaśny oraz Julia Pawłowska, zajęły cztery pierwsze miejsca, w kategorii klas V – VI: Katarzyna Zysk była pierwsza a Daria Pokorska trzecia, natomiast Patryk Szyniszewski w kategorii gimnazjum był trzeci.
Po raz kolejny nasze najmłodsze badmintonistki pokazały kto rządzi w tej kategorii wiekowej w województwie. Najlepszą okazała się Natalia Blejwas, która naprawdę zaczyna pokazywać już niezły kawałek badmintonowego rzemiosła. Drugie miejsce zajęła Nadia Dobrowolska, która rozegrała kapitalny mecz z koleżanką z Ostrowa Wielkopolskiego; Klaudią Grzesiak w finałowych zmaganiach.
Julia Pawłowska i Olga Kwaśny, niestety nie wyszły z grupy, jednak utrzymały swoje pozycje w strefie medalowej po dwóch turniejach łącznie.
W kategorii klas V – VI wygrała Katarzyna Zysk, a Daria Pokorska była druga. Dziewczyny są w ścisłej czołówce w kategorii młodziczek w naszym województwie i udowadniają to podczas turniejowych zmagań. Postępy w grze i pomysł na rozgrywanie meczów oraz praca jaką wykonują podczas treningów przynosi coraz większe efekty i coraz więcej przemyślanych zagrań co niewątpliwie cieszy zarówno zawodniczki jak i trenerów.
Patryk Szyniszewski w bardzo silnie obsadzonej kategorii gimnazjum zajmując trzecie miejsce udowodnił, że robi stałe postępy i coraz pewniej czuje się na boisku, a wyniki nie są dziełem przypadku tylko jego wytężonej pracy.
Serdecznie gratulujemy udanego startu; trenerom Jerzemu Bani i Mariuszowi Rakowiczowi życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć swoich podopiecznych.  Panom Jarosławowi Dobrowolskiemu i Markowi Blejwasowi dziękujemy za pomoc w transporcie dzieci na zawody.