strona główna

O nas

archiwum

turnieje

galeria

kontakt

   


    Mistrzostwa Miasta   
  Słupcy w Badmintonie 
               2016r
            PROJEKT  WSPÓŁFINANSOWANY
    PRZEZ MINISTRSTWO SPORTU I TURYSTYKI

W związku z planowanym i już trwającym remontem sali widowiskowo-sportowej w Słupcy Tegoroczne Mistrzostwa Słupcy
w Badmintonie
2016 rozpoczęliśmy 9 stycznia turniejem:
PAX cup 2016. Mistrzostwa odbywają się w zmienionej formule-po 2 turnieje, obydwa zaliczane do końcowej punktacji. Nowością jest również rozdzielenie turniejów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jak dotychczas turnieje dzieci i młodzieży odbywają się w grach pojedynczych, dorosłych dodatkowo w grach parami.
W I turnieju dla dzieci i młodzieży zagrało 42 zawodników i zawodniczek rozgrywając
74 mecze. Dało to przeszło 5 godzin rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych. Do Słupcy zawitali zawodnicy i zawodniczki z Kleszczewa, Sarbic, Mąkolna i gospodarzy. Obserwując gry uczestników można śmiało stwierdzić, że poziom gry i szkolenia w wymienionych ośrodkach jest coraz wyższy i się wyrównuje co przekłada się na więcej bardzo dobrych i zaciętych meczy.
Turnieje tego typu-otwarte, bez licencji to bardzo dobra droga do doskonalenia umiejętności i w przyszłości spróbowania sił w turniejach licencjonowanych. Pozwalają one na zwrócenie uwagi na zawodników i zawodniczki, które należałoby objąć systematycznym szkoleniem. To droga do popularyzacji tego pięknego i wymagającego sportu.
Mistrzostwa organizowane są przez UKS"KOPERNIK" Słupca, MOSiR Słupca.
Sponsorami tegorocznych rozgrywek są:
PAX
PHU Dołuje/Szczecina, PLASTOLAN Słupca, Burmistrz Miasta Słupca.
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ MINISTRSTWO SPORTU I TURYSTYKI
Sędzia Główny zawodów: Andrzej Kończak, Biuro zawodów: Agnieszka Kończak-Górniak, Kierownik turnieju: Jerzy Bania, Wojciech Hawro.
  
Relacja fotograficzna z turnieju: