"Mistrzostwa Miasta Słupca w Badmintonie 2020"
26.09.2020r
|
26.09.2020r. Słupca.
Rozgrywając 3 turniej dla dzieci i młodzieży zaliczany do "Mistrzostw
Miasta Słupca w Badmintonie 2020" zostali wyłonieni Mistrzowie,
Wicemistrzowie i zawodnicy, którzy zajęli 3 miejsce w tych rozgrywkach.
Łącznie w turniejach zagrało 52 zawodników i zawodniczek.
W turnieju finałowym zagrało 33 zawodników i zawodniczek. Przełożyło się
to na przeszło 4 godziny rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych. Do
Słupcy zawitali zawodnicy i zawodniczki Mąkolna, Gniezna, Sarbic i
gospodarzy.
Sklasyfikowanych zgodnie z regulaminem mistrzostw zostało 39 zawodników
i zawodniczek-uczestników co najmniej 2 turniejów.
Funkcję Sędziego Głównego turnieju sprawował Andrzej Kończak, Biuro
Zawodów prowadziła Agnieszka Kończak-Górniak, Nad całością czuwali
Kierownik Zawodów Jerzy Bania i Wojciech Hawro - Prezes UKS KOPERNIK
Słupca.
Medale, statuetki i dyplomy za zajęte miejsca w klasyfikacji turnieju
finałowego i klasyfikacji łącznej "Mistrzostw Miasta Słupca 2020", która
wyłoniła Mistrza, Wicemistrza i 3 w klasyfikacji zawodnika wręczali:
Burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk i Wiceburmistrz Miasta Słupca Jacek
Szczap.
Zawodnicy pierwszych 3 miejsc otrzymali ręczniki UKS KOPERNIK, W wyniku
losowania w którym brali wszyscy uczestnicy turnieju nagrodzono
zawodników sprzętem do gry w badmintona; rakietami i termobagami.
Turnieje tego typu-otwarte, bez licencji to bardzo dobra droga do
doskonalenia umiejętności i w przyszłości spróbowania sił w turniejach
licencjonowanych. Pozwalają one na zwrócenie uwagi na zawodników
i zawodniczki, które należałoby objąć systematycznym szkoleniem. To
droga do popularyzacji tego pięknego
i wymagającego sportu.
Mistrzostwa zorganizował UKS"KOPERNIK" Słupca, MOSiR Słupca.
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ
MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI oraz
Urząd Miasta Słupca.
galeria zdjęć z finałowego turnieju "Mistrzostw Miasta Słupca 2020"
wyniki 3 turnieju "Mistrzostw Miasta
Słupca 2020"
Turniej
rozegrano w 9 kategoriach. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
Szkoły
podstawowe:
klasy
I-II:
dziewczęta
1.Karbowska Aleksandra UKS Iskra SP Sarbice
2.Ostrowska Gabriela UKS Iskra SP Sarbice
3.Pietrzak Anna UKS Iskra SP Sarbice
4.Budzińska
Marta SP1 UKS Kopernik Słupca
5.Misiak
Zuzanna UKS Iskra SP Sarbice
chłopcy:
1.Kowalski
Nikodem POWERBAD Gniezno
2.Idziak
Mikołaj UKS Iskra SP Sarbice
klasy III-IV:
dziewczęta:
1.Zielińska
Amelia UKS Płomyk Mąkolno
2.Łukaszewska
Julia UKS Iskra SP Sarbice
3.Dudek
Andżelika UKS Iskra SP Sarbice
4.Zych
Antonina UKS Iskra SP Sarbice
5.-6.Lamprycht Marika UKS Płomyk Mąkolno
Strużyńska
Magdalena UKS Płomyk Mąkolno
chłopcy:
1.Cichy Jakub
UKS Płomyk Mąkolno
2.Rąbczewski
Kajetan UKS Kopernik SP 1 Słupca
3.Kujawski
Antoni UKS POWERBAD Gniezno
klasy V-VI:
dziewczęta:
1.Pietrzak
Kinga POWERBAD Gniezno
2.Dudek
Małgorzata UKS Iskra SP Sarbice
3.Śmiglewska
Karina UKS Iskra SP Sarbice
4.Gołaszewska
Kornelia UKS Płomyk Mąkolno
5.-6.Chudziak
Wiktoria UKS Płomyk Mąkolno
Woźniak
Weronika UKS Płomyk Mąkolno
7.Białecka
Zuzanna SP 1 UKS Kopernik Słupca
chłopcy:
1.Dudek
Kacper UKS Iskra SP Sarbice
2.Stankiewicz
Kacper UKS Płomyk Mąkolno
3.Myśliński
Adam UKS Płomyk Mąkolno
klasy
VII-VIII:
dziewczęta:
1.Kujawska
Amelia PWERBAD Gniezno
2.Mamot
Ewelina POWERBAD Gniezno
3.Mroczkowska
Natalia UKS Płomyk Mąkolno
chłopcy:
1.Kowalski
Kacper POWERBAD Gniezno
2.Skutecki
Adrian UKS Płomyk Mąkolno
Szkoła
ponadpodstawowa:
chłopcy:
1.Kowalski
Oliwier UKS POWERBAD Gniezno
2.Kasprzyk
Gracjan UKS POWERBAD Gniezno
wyniki łącznej klasyfikacji "Mistrzostw
Miasta Słupca 2020" (zaliczone 2 turniej zgodnie z regulaminem
mistrzostw).
klasy
I-II:
dziewczęta
1.Karbowska Aleksandra UKS Iskra SP Sarbice
2.Ostrowska Gabriela UKS Iskra SP Sarbice
chłopcy:
1.Kowalski Nikodem POWERBAD Gniezno
2.Idziak
Mikołaj UKS Iskra SP Sarbice
klasy
III-IV:
dziewczęta:
1.Zielińska Amelia UKS Płomyk Mąkolno
2.Łukaszewska Julia UKS Iskra SP Sarbice
3.Dudek
Andżelika UKS Iskra SP Sarbice
4.Zych
Antonina UKS Iskra SP Sarbice
5.Lamprycht Marika UKS Płomyk Mąkolno
6.Strużyńska Magdalena UKS Płomyk Mąkolno
chłopcy:
1.Kujawski Antoni UKS POWERBAD Gniezno
2.Cichy
Jakub UKS Płomyk Mąkolno
3.Rąbczewski Kajetan UKS Kopernik SP 1 Słupca
klasy
V-VI:
dziewczęta:
1.Pietrzak Kinga POWERBAD Gniezno
2.Śmiglewska Karina UKS Iskra SP Sarbice
3.Gołaszewska Kornelia UKS Płomyk Mąkolno
4.Dudek
Małgorzata UKS Iskra SP Sarbice
5.Chabecka Marika UKS Płomyk Mąkolno
6.Białecka Zuzanna SP 1 UKS Kopernik Słupca
chłopcy:
1.Dudek
Kacper UKS Iskra SP Sarbice
2.Stankiewicz Kacper UKS Płomyk Mąkolno
3.Krajewski Tymoteusz UKS Kopernik Słupca / SP Koszuty
4.Kowalski Krypin UKS Płomyk Mąkolno
5.Myśliński Adam UKS Płomyk
Mąkolno
klasy
VII-VIII:
dziewczęta:
1.Kujawska Amelia POWERBAD Gniezno
2.Mamot
Ewelina POWERBAD Gniezno
3.Mroczkowska Natalia UKS Płomyk Mąkolno
4.Kwiatkowska Nina UKS Płomyk Mąkolno
chłopcy:
1.Kowalski Kacper POWERBAD Gniezno
2.Pasternak Szymon Sokół Gniezno
3.Wesolowski Igor UKS Płomyk Mąkolno
4.Kocański Kamil UKS Płomyk Mąkolno
5.Gauden
Bartosz UKS Płomyk Mąkolno
Szkoła ponadpodstawowa:
dziewczęta:
1.Patrzek
Dominika Sokół Gniezno
2.Pohl
Weronika POWERBAD Gniezno
3.Białecka Gabriela UKS Kopernik Słupca / III LO Konin
chłopcy:
1.Kowalski Oliwier POWERBAD Gniezno
2.Pasternak Daniel Sokół Gniezno
3.Kasprzyk Gracjan POWERBAD Gniezno
|