"Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie"

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to jedna z najważniejszych
imprez sportowych w kalendarzu Polskiego Związku Badmintona dla młodzieży do
lat 13 oraz jeden z ważniejszych startów badmintonistów UKS „Kopernik” Słupca.
22 maja 2010 roku dwie reprezentantki naszej sekcji Katarzyna Zysk i Daria Pokorska
startowały pod okiem trenera Mariusza Rakowicza w zmaganiach młodzików w Polanowie
i zdobyły dwa medale – srebrny w grze podwójnej oraz brązowy Darii Pokorskiej w grze
pojedynczej.
Bardzo cieszy zwłaszcza medal Darii Pokorskiej w grze pojedynczej. Dla tego medalu
i meczu ćwierćfiałowego warto było być w Polanowie. We wspomnianym meczu Daria
stanęła do pojedynku z turniejową jedynką zawodniczką ZKB Maced Polanów – Katarzyną
Strzelecką. Tylko pierwszy set przegrany przez naszą zawodniczkę w stosunku 5:21
odzwierciedlał aktualne miejsca w rankingu Polskiego Związku Badmintona obu
zawodniczek w kategorii młodzika – Katarzyna Strzelecka jest 18 a Daria Pokorska 117 na
tej liście klasyfikacyjnej. To od drugiego seta nasza zawodniczka pokazała charakter i wolę
walki zwyciężając kolejne sety do 18 i 19 a w konsekwencji cały mecz 2:1. Tym samym
sprawiła chyba jedną z największych niespodzianek tych Mistrzostw zapewniając sobie
brązowy medal. Miejmy nadzieję, że ten mecz i te Mistrzostwa będą przełomem dla Darii,
która naprawdę posiada duży potencjał, który niestety wielokrotnie nie potrafi wykorzystać
na badmintonowych kortach. Trzecie miejsce Darii Pokorskiej wśród 15 startujących
zawodniczek to jej największy sukces w dotychczasowej karierze badmintonowej i miejmy
nadzieję że jeszcze wiele, wiele poważniejszych sukcesów przed tą zawodniczką.

Bardzo dobrze grała również Katarzyna Zysk, która dopiero po zaciętej 3 setowej walce
przegrała w ćwierćfinale z późniejszą triumfatorką zmagań dziewcząt – Kornelią Kowalczyk
z UKS Kometa Sianów rozstawioną z numerem drugim, przegrywając nieznacznie dopiero
w trzecim secie 21:19. Ostatecznie Kasia zajęła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach
Młodzików miejsce w przedziale 5 – 8.
Nasze zawodniczki startowały również w grze podwójnej gdzie zajęły drugie miejsce
ulegając w finale drużynie UKSOSiR Sławno w trzech setach – 22:24, 21:16 i 1:14. Szkoda
tutaj trochę zmarnowanej szansy, bo była bardzo duża okazja na złoty medal, jednak
dziewczyny dały w finale z siebie wszystko wygrywając po drodze do niego
z zawodniczkami UKS Iskra Sarbice oraz drugim deblem reprezentującym UKSOSiR Sławno
w obu rzypadkach po 2:0.

Mistrzowskie zmagania odbywały się w miłej sportowej atmosferze w przepięknej hali
sportowej w Polanowie i należy pochwalić organizatorów za wzorcową organizację turnieju.