"Noworoczny Turniej Badmintona 2011" w Słupcy
           08.01.2011r

 

NOWOROCZNE „SIE MA!!!” SŁUPECKICH BADMINTONISTÓW

Dwa wydarzenia odegrały główną rolę w rozegranym w sobotę 8.01.2011r "Noworocznym Turnieju Badmintona 2011" w Słupcy:

- licytacja gadżetów reklamowych Sekcji Badmintona UKS "KOPERNIK" Słupca na rzecz "Wielkiej Orkiestry
            Świątecznej Pomocy",

- mecz finałowy w kategorii młodziczek pomiędzy Natalią
            Blejwas, a Olgą Kwaśny.

        W Noworocznym Turnieju wystartowało 60 zawodników reprezentujących Konin, Gniezno, Mąkolno, Sarbice, Radolin, Osiek Mały oraz Słupcę, a poziom sportowy był jak zwykle podczas słupeckich turniejów wysoki.W najmłodszej kategorii klas I – III wystartowały trzy zawodniczki, z których najlepszą okazała się Paulina Wudarska z Sarbic pokonując koleżankę klubową Paulinę Przybył oraz Wiktorię Górniak z Radolina.
 

Wśród chłopców w kategorii klas I – III kolejny raz wygrał Kamil Kozera z Konina, który pokonał zawodnika UKS „Kopernik” Słupca – Macieja Urbaniaka. Mecze tych zawodników stały się już tradycją finałową słupeckich turniejów w tej kategorii wiekowej. Chłopcy posiadają bardzo podobne umiejętności, choć przyznać trzeba, że Kamil póki co wygrywa z Maciejem mając nad nim rok pracy treningowej więcej.

 


W kategorii młodziczek finał był wewnętrzną sprawą słupeckich nadziej badmintona – Natalii Blejwas i Olgi Kwaśny. Mecz ten był ozdobą noworocznego turnieju. Wiele ciekawych zagrań, walka
o każdą lotkę i bardzo wyrównany mecz mógł być jedynie wielką radością dla słupeckich trenerów Jerzego Bani i Mariusza Rakowicza, że kolejne zawodniczki idą w ślady starszych bardziej utytułowanych zawodniczek słupeckiej sekcji (Ola Malinowska, Agata Byczkowska, Klaudia Liczbińska itp.).

W meczu finałowym młodzików lepszy okazał się Łukasz Chęciński z Mąkolna wygrywając z słupeckim zawodnikiem Jonaszem Ansionem, który tylko nieznacznie musiał uznać wyższość kolegi. Systematyczna praca Jonasza podczas treningów jest coraz bardziej widoczna i daje coraz lepsze wyniki podczas turniejów co owocuje coraz wyższymi miejscami.

W kategorii gimnazjum swoją dominację po raz kolejny udowodniły słupeckie badmintonistki zajmując trzy pierwsze miejsca w kolejności: Klaudia Liczbińska, Katarzyna Zysk, Daria Pokorska.Wśród chłopców słupczanin Robert Zatylny po bardzo zaciętym meczu finałowym przegrał z Damianem Krawczykiem z Mąkolna. Robert, to bardzo ambitny zawodnik i na pewno jeszcze nie jeden raz zaskoczy nas dobrymi wynikami podczas kolejnych turniejowych zmagań.

         Wśród juniorek triumfowała Sandra Szalaty z Gniezna, która wobec braku przeciwniczek w swojej kategorii wiekowej grała bardzo zacięte i ciekawe mecze z słupeckimi juniorkami młodszymi, a jej mecz z Kasią Zysk mógł zadowolić nawet najwybredniejszych kibiców badmintona.


Kolejny finałowy mecz w kategorii juniora rozegrali z sobą Adam Wudarski z Sarbic z Patrykiem Szyniszewskim z Słupcy. Jednak na wygraną z Adamem Patryk będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Mimo systematycznych postępów Patryka nie da się tak szybko nadrobić kilku lat treningowych tak szybko, jednak wszyscy wierzymy w to, że porażki z Adamem, nasz zawodnik przełamie już w niedługim czasie, czego mu bardzo serdecznie życzymy.


Do dużej niespodzianki doszło w zmaganiach kobiet w kategorii OPEN. Katarzyna Cichomska pierwszy raz wygrała z Hanną Szalaty z Gniezna. Mecz tych zawodniczek stał na dobrym poziomie, a o zwycięstwie Kasi zdecydowały końcówki setów, które rozstrzygała na swoją korzyść.


          Pięciu zawodników w kategorii OPEN stworzyło piękne widowisko noworocznego turieju. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, a zwycięski mecz pomiędzy Bartoszem Koźmińskim z Konina a Zbigniewem Nawrockim z Gniezna był kolejnym rodzynkiem tych badmintonowych zmagań po meczu Natalii Blejwas z Olgą Kwaśny. Tylko dzięki wygranej w bezpośrednim pojedyku Bartek został po długiej przerwie zwycięzcą tej kategorii wiekowej. Na trzecim miejscu turniej zakończył Hubert Pawłowski, który z kolei wygrał z Bartkiem Koźmińskim, a przegrał ze Zbyszkiem Nawrockim.

         W najstarszej kategorii wiekowej: +40 obyło się bez niespodzianek. Zwyciężył Zbigniew Dolata z Gniezna przed klubowym kolegą Markiem Machińskim. Kolejne trzecie miejsce zdobył słupecki trener Mariusz Rakowicz.


Podczas turnieju licytowane były także gadżety sekcji badmintona UKS „Kopernik” Słupca na rzecz XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawodnicy słupeckiego turnieju wylicytowali:

-    

- ręcznik – Dariusz Kowalczyk – Osiek Mały – 100 zł

- ręcznik – Zbigniew Dolata – Gniezno – 60 zł,

- koszulka – Wiktoria Górniak – Radolina – 20 zł,

- smycz + brelok – Wojciech Hawro – Słupca – 20 zł,

- smycz + brelok – Mariusz Rakowicz – Słupca – 20 zł.

Łącznie na rzecz Finału WOŚP wpłacono 220 zł.

Za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodnicy i zawodniczki otrzymali okolicznościowe medale a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

Sędzią głównym turnieju był Andrzej Kończak, któremu pomagał Mariusz Rakowicz, Biuro zawodów obsługiwała Agnieszka Górniak-Kończak . Kierownik turnieju Jerzy Bania.


wyniki dostępne tutaj:http://www.mosir.slupca.pl/index.php?sekcja=strona&id=635
zdjęcia z turnieju dostępne tutaj ....