strona główna

O nas

archiwum

turnieje

galeria

kontakt

 

    
"B a d s p o r t  K i d s  O p e n"
Turniej Badmintona

22.01.2011r, WrszawaBadsport Kids Open w Warszawie – i młodzi słupeccy badmintoniści w roli „profesorów”

22 stycznia 2011 roku w Warszawie rozegrano turniej dla dzieci pod nazwą Badsport Kids Open.
W zawodach tych mogą startować zarówno dzieci posiadające już licencje PZBad jak i dzieci dla których badminton ma wymiar jedynie zabawowy.
W zawodach tych po raz pierwszy wystartowali młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kopernik” Słupca pod opieką trenera Mariusza Rakowicza.
A jak zawody skomentowali organizatorzy turnieju na swojej stronie internetowej: „Tym razem nie popisali się zawodnicy i zawodniczki z klubów Stolicy. Wszystkie finały wygrali goście”.
I Ci goście to w dużej większości młodzi adepci naszej badmintonowej sekcji.

W warszawskim turnieju startowali: Natalia Blejwas, Olga Kwaśny, Nadia Dobrowolska, Wiktoria Dudek oraz Maciej Urbaniak.

W dwóch kategoriach finał był wewnętrzną sprawą słupeckich zawodniczek.
W kategorii klas V – VI bardzo ładny i wyrównany mecz zagrała Nadia Dobrowolska z klubową koleżanką Wiktorią Dudek. Wiele ciekawych zagrań, dobra praca nóg w poruszaniu się na korcie dało warszawskim kibicom pokaz niezłego badmintona i zostało nagrodzone dużymi brawami miejscowych. To Nadia po trzy setowej walce okazała się lepsza w tej kategorii wiekowej od Wiktorii, której przypadł w udziale srebrny medal.
Kolejnym słupeckim finałem na warszawskich kortach był pojedynek Natalii Blejwas z Olgą Kwaśny.
Najlepszym komentarzem tego bardzo zaciętego pojedynku zakończonego nieznacznym zwycięstwem Natalii są słowa rodziców miejscowych badmintonistów: „Te dziewczynki to jest jakaś inna liga”.
I rzeczywiście tak było. Natalia i Olga z meczu na mecz, z zawodów na zawody grają coraz pewniej
i mądrzej, ich zagrania są przemyślane i widać w nich pomysł na zejście z kortu w roli zwycięzcy. Cieszy to trenerów Jerzego Banię i Mariusza Rakowicza, że mają dwie rokujące zawodniczki, które przyniosą pewnie jeszcze wiele, wiele radości i sukcesów dla naszej badmintonowej sekcji.
W najmłodszej kategorii wiekowej dzieci do 9 lat wystartował Maciej Urbaniak. Jak do tej pory Maciej we wszystkich zawodach rywalizował w kategorii wiekowej 9 – 11 lat. Tym razem słupeccy trenerzy byli ciekawi jego konfrontacji z zawodnikami w jego wieku. I jak się okazało wiele razy wspominany talent Macieja nie okazał się przesadą. Pewne zwycięstwo naszego młodego zawodnika w Warszawie nie podlegało żadnej dyskusji, a sposób poruszania się przez Maćka po boisku i wiele ciekawych zagrań mimo jeszcze stosunkowo młodego stażu treningowego jest bardzo dobrym prognostykiem, że może wreszcie po braciach Pawłowskich słupecki badminton wychowa klasowego zawodnika płci męskiej.
Po warszawskim turnieju widać jednak, że nawet takie małe ośrodki jak nasz słupecki może być wzorem do naśladowania dla dużo większych, jeśli zaangażowanie trenerów, zawodników, sponsorów jak i rodziców jest duże i świadczy o dużej dbałości o prawidłowy rozwój młodego pokolenia.

GRATULUJEMY!!!

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

A - Kategorie dla dzieci posiadających LICENCJE Polskiego Związku Badmintona:
   - singiel chłopców do lat 11:
Michał MATYSIAK (Hubertus Zalesie Górne)
   - singiel dziewcząt do lat 11:
Natalia BLEJWAS (UKS Kopernik Słupca)
B - Kategorie dla dzieci
nie posiadających LICENCJI Polskiego Związku Badmintona:
   - singiel chłopców do lat 11:
Łukasz RUSEK (Naprzód Zielonki)
   - singiel chłopców do lat 9:
Maciej URBANIAK (UKS Kopernik Słupca)
   - singiel dziewcząt do lat 13:
Nadia DOBROWOLSKA (UKS Kopernik Słupca)
   - singiel dziewcząt do lat 11:
Kamila DĄBROWSKA (Naprzód Zielonki)
C - zabawy badmintonowe:
Igor ZBRÓG (Badsport W-wa)
Wyniki (.xls)

                                                                                                       góra strony