|
"MISTRZOSTWA
SŁUPCY
w BADMINTONIE
2010"
27.02.2010r
II - Turniej
Jedną z imprez
mającą na celu
uświetnienie
720-lecia
lokacji miasta
Słupca
jest cykl 3
turniejów
zaliczanych do
"Mistrzostw
Miasta Słupca w
Badmintonie
2010".
Sobota 27 lutego
2010 roku była
jak już
wcześniej
wspominaliśmy
ostatnią szansą
aby zagrać w
turnieju
Badmintona w
Słupcy i mieć
możliwość bycia
sklasyfikowanym
w
"Mistrzostwach
Miasta Słupca
w Badmintonie
2010".
Z szansy tej ku
zadowoleniu
organizatorów
skorzystało 104
uczestników
turnieju
z
Gniezna, Sarbic,
Mąkolna,
Targowej Górki,
Przeźmierowa,
Koszut,
Chociczy,
Inowrocławia,
Świebodzina,
Stramnic oraz
Słupcy.
W hali
słupeckiego
MOSiR-u
rozegrano 171
meczów.
Cieszy fakt, że
coraz więcej
dzieci i
młodzieży
przyjeżdża do
Słupcy na nasze
turnieje, które
ze względu na
wysoki poziom
tak
organizacyjny
jak i sportowy
są wizytówką
miasta.
Przez 10 godzin
zmagań na
badmintonowych
kortach byliśmy
świadkami wielu
ciekawych
i emocjonujących
pojedynków oraz
rozstrzygnięć.
W większości
kategorii
faworyci nie
zawodzili. Nasz
najmłodsze
zawodniczki znów
udowodniły, że
nie mają sobie
równych w
województwie i
zajęły cztery
pierwsze miejsca
w kategorii klas
I-III, a
zwyciężyła
Natalia Blejwas.
W najmłodszej
kategorii
chlopców wygrał
Kamil Frątczak z
Sarbic. Kasia
Zysk wygrała
kategorię klas
IV-VI, a jej
mecz finałowy z
Łucją Migas z
Sarbic był
bardzo zacięty i
pokazał niemałe
już umiejętności
obu dziewcząt i
wolę zwycięstwa
tak potrzebną u
sportowców.
Bardzo dobry
turniej zagrał
Jonasz Ansion,
który był drugi
w klasach IV-VI
– wygrał Konrad
Frątczak z
Sarbic. Widać
już u niego
efekty pracy a
przede wszystkim
regularność z
jaką zaczął
uczęszczać na
treningi i pracę
na nich
wykonywaną.
Jednak zdarzały
się i
niespodzianki.
Za taką należy
na pewno uznać
zwycięstwo w
kategorii
gimnazjum
Justyny
Wudarskiej z
Sarbic, która
zostawiła w
pokonanym polu
starsze
koleżanki z
Słupcy; Maję
Pawłowską i
Klaudię Derdę.
Niestety
nieregularność
treningowa
zawodniczek UKS
„Kopernik”
przyniosła już
swoje pierwsze
„owoce” –
niestety
negatywne.
W kategorii
gimnazjum
chłopców Patryk
Szyniszewski był
drugi uznając
tylko wyższość
Sławka
Wudarskiego z
Sarbic. Mimo
naprawdę
krótkiej
badmintonowej
przygody Patryk
pokazuje z
turnieju na
turniej coraz
większe
umiejętności i
każdy kolejny
turniejowy start
przybliża go do
czołówki w
swojej kategorii
wiekowej.
Kategorie szkół
ponadgimnazjalnych
wygrali: Magda
Stefańska i
Jakub Cichocki
obaj
z Gniezna.
Bardzo ciekawie
było w kategorii
OPEN. O
zwycięstwie
Huberta
Pawłowskiego
zdecydowały małe
punkty. Razem z
Marcelem
Pawłowskim i
Piotrem
Kosteckim
z Przeźmierowa
mieli taką samą
liczbę dużych
punktów jak i
stosunek setów.
Cztery małe
punkty
spowodowały, że
Hubert był
pierwszy, Marcel
z jednym
minusowym był
drugi,
a Piotrek z
trzema
minusowymi
punktami musiał
się zadowolić
trzecim
miejscem.
Również w
kategorii +40
emocji nie
zabrakło do
samego końca. Do
ścisłego finału
awansowali
faworyci, a o
zwycięstwie
Marka Aleksandra
z Inowrocławia
zdecydował
lepszy stosunek
setów od
Włodzimierza
Cichockiego z
Gniezna i
Zbigniewa Dolaty
również z
Gniezna.
Kolejny turniej
w ramach
Mistrzostw
Miasta Słupcy
już 13 marca a
wtedy się
dopiero okaże,
kto będzie się
mógł cieszyć z
tytułu
mistrzowskiego
na 2010 rok.
Sędzią głównym
turnieju był
Andrzej Kończak.
Kierownikiem
turnieju Jerzy
Bania. Obsługa
sekretariatu
oraz sędziowska
Renata
Leszczyńska i
Mariusz Rakowicz.
Medale oraz
pamiątkowe
dyplomy
wręczali: Prezes
UKS OPERNIK”
Słupca
Wojciech Hawro,
dyrektor MOSiR
Słupca Andrzej
Kończak oraz
Kierownik sekcji
badmintona
UKS"KOPERNIK"
Słupca Jerzy
Bania.
zdjęcia
z turnieju
dostępne
tutaj ....
W
poszczególnych
kategoriach
wiekowych
zwyciężyli:
lp. |
kategoria |
imię i nazwisko |
reprezentuje |
I turniej |
II turniej |
III turniej |
Razem |
miejsce |
punkty |
miejsce |
punkty |
miejsce |
punkty |
miejsce |
punkty |
1. |
dzieci
dziewczęta |
Aleksandra Derda |
Słupca |
1 |
7 |
4 |
8 |
|
|
1 |
15 |
Gabriela Naszkowska |
Słupca |
2 |
5 |
|
|
|
|
|
5 |
Natalia Blejwas |
Słupca |
|
|
1 |
13 |
|
|
2 |
13 |
Olga
Kwaśny |
Słupca |
|
|
2 |
11 |
|
|
3 |
11 |
Julia
Pawłowska |
Słupca |
|
|
3 |
10 |
|
|
|
10 |
Daria
Smuszkiewicz |
Koszuty |
|
|
5-6 |
6,5 |
|
|
|
6,5 |
Katarzyna Leweoczko |
Targowa Górka |
|
|
5-6 |
6,5 |
|
|
|
6,5 |
Anna
Leweoczko |
Targowa Górka |
|
|
7-8 |
4,5 |
|
|
|
4,5 |
Emilia Kinecka |
Koszuty |
|
|
7-8 |
4,5 |
|
|
|
4,5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
młodziczki
dziewczęta |
Ewelina Nawrocka |
Gniezno |
1 |
12 |
4 |
18 |
|
|
1 |
30 |
Marika Zomer |
Koszuty |
2 |
10 |
7-12 |
12,5 |
|
|
3 |
22,5 |
Zuzanna Sakirova |
Koszuty |
3 |
9 |
7-12 |
12,5 |
|
|
|
21,5 |
Wiktoria Dudek |
Słupca |
4 |
7 |
13-18 |
6,5 |
|
|
|
13,5 |
Justyna
Wojciechowska |
|
5-6 |
5,5 |
7-12 |
12,5 |
|
|
|
18 |
Klaudia Komosińska |
Gniezno |
5-6 |
5,5 |
13-18 |
6,5 |
|
|
|
12 |
Katarzyna Hofman |
Koszuty |
7 |
4 |
|
|
|
|
|
|
Katarzyna Zysk |
|
|
|
1 |
23 |
|
|
2 |
23 |
Łucja
Migas |
|
|
|
2 |
21 |
|
|
|
21 |
Milena Cichomska |
|
|
|
3 |
20 |
|
|
|
20 |
Edyta Nowak |
|
|
|
7-12 |
12,5 |
|
|
|
12,5 |
Monika Strzelczyk |
|
|
|
5-6 |
16,5 |
|
|
|
16,5 |
Kinga
Kowalska |
|
|
|
5-6 |
16,5 |
|
|
|
16,5 |
Katarzyna Obielak |
|
|
|
7-12 |
12,5 |
|
|
|
12,5 |
Anna
Kawczyńska |
|
|
|
7-12 |
12,5 |
|
|
|
12,5 |
Maria
Frankowska |
|
|
|
13-18 |
6,5 |
|
|
|
6,5 |
Barbara Olejnik |
|
|
|
13-18 |
6,5 |
|
|
|
6,5 |
Justyna Purul |
|
|
|
13-18 |
6,5 |
|
|
|
6,5 |
Sara
Wiśniewska |
|
|
|
13-18 |
6,5 |
|
|
|
6,5 |
3. |
juniorki młodsze
dziewczęta |
Marietta Rusiewicz |
Gniezno |
1 |
9 |
7-8 |
4,5 |
|
|
1 |
13,5 |
Joanna Grafik |
Gniezno |
2 |
4 |
4 |
8 |
|
|
|
12 |
Małgorzata Zielińska |
Gniezno |
3 |
6 |
5-6 |
6,5 |
|
|
3 |
12,5 |
Joanna Kowalczyk |
Gniezno |
4 |
4 |
7-8 |
4,5 |
|
|
|
8,5 |
Justyna Wudarska |
|
|
|
1 |
13 |
|
|
2 |
13 |
Klaudia Derda |
|
|
|
2 |
11 |
|
|
|
11 |
Majka
Pawłowska |
|
|
|
3 |
10 |
|
|
|
10 |
Katarzyna Dolata |
|
|
|
5-6 |
6,5 |
|
|
|
6,5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
juniorki
dziewczęta |
Sandra Szalaty |
Gniezno |
1 |
7 |
2 |
6 |
|
|
1-2 |
13 |
Magdalena Stefańska |
Gniezno |
2 |
5 |
1 |
8 |
|
|
1-2 |
13 |
Sylwia Wielińska |
Chocicza |
|
|
3 |
5 |
|
|
3 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
kobiety
OPEN |
Hanna Szalaty |
Gniezno |
1 |
7 |
1 |
7 |
|
|
1 |
14 |
Katarzyna Cichomska |
Słupca |
2 |
5 |
2 |
5 |
|
|
2 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
dzieci
chłopcy |
Maciej Urbaniak |
Słupca |
1 |
8 |
5-6 |
9,5 |
|
|
1 |
17,5 |
Jan Dolatowski |
Słupca |
2 |
6 |
|
|
|
|
|
6 |
Kewin Salija |
Słupca |
3 |
5 |
7-9 |
7 |
|
|
|
12 |
Kamil Frątczak |
Sarbice |
|
|
1 |
16 |
|
|
2 |
16 |
Konrad Sroka |
Koszuty |
|
|
2 |
14 |
|
|
3 |
14 |
Remigiusz
Janiszewski |
Targowa Górka |
|
|
3 |
13 |
|
|
|
13 |
Daniel Bielawski |
Sarbice |
|
|
4 |
11 |
|
|
|
11 |
Arkadiusz Gałafin |
Targowa Górka |
|
|
5-6 |
9,5 |
|
|
|
9,5 |
Krzysztof Brzeziński |
Słupca |
|
|
7-9 |
7 |
|
|
|
7 |
Mateusz Wudarski |
Sarbice |
|
|
7-9 |
7 |
|
|
|
7 |
Bartosz Adamczak |
Słupca |
|
|
10-11 |
4,5 |
|
|
|
4,5 |
Szymon Migas |
Sarbice |
|
|
10-11 |
4,5 |
|
|
|
4,5 |
6. |
młodzicy
chłopcy |
Jonasz Ansion |
Słupca |
1 |
17 |
2 |
24 |
|
|
1 |
41 |
Szymon Smuszkiewicz |
Koszuty |
2 |
15 |
4 |
21 |
|
|
2 |
36 |
Piotr Szklarek |
Koszuty |
3 |
14 |
8-14 |
14 |
|
|
3 |
28 |
Damian Bednarek |
Gniezno |
4 |
12 |
8-14 |
14 |
|
|
|
26 |
Karol Gurgas |
Koszuty |
5-8 |
9,5 |
|
|
|
|
|
9,5 |
Marcin Jóźwiak |
Koszuty |
5-8 |
9,5 |
|
|
|
|
|
9,5 |
Patryk Wasilewski |
Gniezno |
5-8 |
9,5 |
8-14 |
14 |
|
|
|
23,5 |
Patryk Jóźwiak |
Koszuty |
5-8 |
9,5 |
8-14 |
14 |
|
|
|
23,5 |
Kamil
Wojciechowski |
Koszuty |
9-12 |
5,5 |
8-14 |
14 |
|
|
|
19,5 |
Piotr Pawłowski |
Koszuty |
9-12 |
5,5 |
15-21 |
7 |
|
|
|
12,5 |
Paweł Graczyk |
Koszuty |
9-12 |
5,5 |
15-21 |
7 |
|
|
|
12,5 |
Tomasz Szklarek |
Koszuty |
9-12 |
5,5 |
15-21 |
7 |
|
|
|
12,5 |
Konrad Frątczak |
Sarbice |
|
|
1 |
26 |
|
|
|
26 |
Kamil
Wudarski |
Sarbice |
|
|
3 |
23 |
|
|
|
23 |
Mateusz Kosmowski |
Mąkolno |
|
|
5-7 |
19 |
|
|
|
19 |
Miłosz Wiśniewski |
Mąkolno |
|
|
5-7 |
19 |
|
|
|
19 |
Łukasz Chęciński |
Mąkolno |
|
|
5-7 |
19 |
|
|
|
19 |
Michał Paluszewski |
Koszuty |
|
|
8-14 |
14 |
|
|
|
14 |
Damian Słodkiewicz |
Mąkolno |
|
|
8-14 |
14 |
|
|
|
14 |
Remigiusz Dolata |
Koszuty |
|
|
15-21 |
7 |
|
|
|
7 |
Patryk Nowacki
|
Strannice |
|
|
15-21 |
7 |
|
|
|
7 |
Hubert Bartczak |
Koszuty |
|
|
15-21 |
7 |
|
|
|
7 |
Mateusz Gurgas |
Koszuty |
|
|
15-21 |
7 |
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7. |
juniorzy młodsi
chłopcy |
Wojciech Frankowski |
Gniezno |
1 |
9 |
5-6 |
9,5 |
|
|
1 |
18,5 |
Mikołaj Urbaniak |
Gniezno |
2 |
7 |
7-9 |
7 |
|
|
3 |
14 |
Jakub
Smuszkiewicz |
Drążna |
3 |
6 |
|
|
|
|
|
6 |
Bartłomiej Nawrocki |
Gniezno |
4 |
4 |
10-11 |
4,5 |
|
|
|
8,5 |
Sławomir Wudarski |
|
|
|
1 |
16 |
|
|
2 |
16 |
Patryk Szyniszewski |
|
|
|
2 |
14 |
|
|
3 |
14 |
Sebastian Dudek |
|
|
|
3 |
13 |
|
|
|
13 |
Piotr
Michalski |
|
|
|
4 |
11 |
|
|
|
11 |
Damian Krawczyk |
|
|
|
5-6 |
9,5 |
|
|
|
9,5 |
Mateusz Szymkowiak |
|
|
|
7-9 |
7 |
|
|
|
7 |
Mikołaj Zawisła |
|
|
|
7-9 |
7 |
|
|
|
7 |
Tomasz Wieliński |
|
|
|
10-11 |
4,5 |
|
|
|
4,5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
juniorzy
chłopcy |
Jakub Cichocki |
Gniezno |
1 |
10 |
1 |
13 |
|
|
1 |
23 |
Jakub Nowak |
Gniezno |
2 |
8 |
3 |
10 |
|
|
2 |
18 |
Kamil Miczyński |
Gniezno |
3 |
7 |
|
|
|
|
|
7 |
Wojciech Zysk |
Słupca |
4 |
5 |
5-6 |
6,5 |
|
|
|
11,5 |
Paweł Urbaniak |
Gniezno |
5 |
4 |
4 |
8 |
|
|
3 |
12 |
Adam Wudarski |
|
|
|
2 |
11 |
|
|
|
11 |
Jakub Jarecki |
|
|
|
5-6 |
6,5 |
|
|
|
6,5 |
Mateusz Chmielewski |
|
|
|
7-8 |
4,5 |
|
|
|
4,5 |
Michał Szelewicz |
|
|
|
7-8 |
4,5 |
|
|
|
4,5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9. |
OPEN
mężczyźni |
Hubert Pawłowski |
Słupca |
1 |
11 |
1 |
10 |
|
|
1 |
21 |
Zbigniwe Nawrocki |
Gniezno |
2 |
9 |
|
|
|
|
|
9 |
Marcin Tokarz |
Słupca |
3 |
8 |
4 |
5 |
|
|
2 |
13 |
Piotr Nowacki |
Strannice |
4 |
6 |
5 |
4 |
|
|
3 |
10 |
Daniel Kujawa |
Drzewce |
5-6 |
4,5 |
|
|
|
|
|
4,5 |
Daniel Kazuś |
Słupca |
5-6 |
4,5 |
|
|
|
|
|
4,5 |
Marcel Pawłowski |
|
|
|
2 |
8 |
|
|
|
8 |
Piotr Kostecki |
|
|
|
3 |
7 |
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10. |
powyżej 40 lat
mężczyźni |
Janusz Nawrocki |
Gniezno |
1 |
14 |
|
|
|
|
|
14 |
Marek
Aleksander |
Inowrocław |
2 |
12 |
1 |
14 |
|
|
1 |
26 |
Zbigniew Dolata |
Gniezno |
3 |
11 |
3 |
11 |
|
|
2 |
22 |
Włodzimierz Cichocki |
Gniezno |
4 |
9 |
2 |
12 |
|
|
3 |
21 |
Marek Machiński |
Gniezno |
5 |
8 |
4 |
9 |
|
|
|
17 |
Ireneusz Żurek |
Świebodzin |
6 |
7 |
7-9 |
5 |
|
|
|
12 |
Sławomir Komosiński |
Gniezno |
7 |
6 |
|
|
|
|
|
6 |
Łukasz Cichomski |
Słupca |
8 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
12 |
Wojciech Hejna |
Słupca |
9 |
4 |
7-9 |
5 |
|
|
|
9 |
Mariusz Rakowicz |
|
|
|
5 |
8 |
|
|
|
8 |
Sławomir Śmigielski |
|
|
|
7-9 |
5 |
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|