Obóz sportowy sekcji badmintona UKS "KOPERNIK" Słupca
Białystok, 01.08 - 14.08.2010r

 

 

 
Relacja z obozu sekcji badmintona UKS "KOPERNIK" Słupca "pióra" Mariusza Rakowicza.

 

Wakacyjne ładowanie akumulatorów młodych badmintonistów ze Słupcy

            1 sierpnia 2010 roku zawodnicy UKS „Kopernik” Słupca z sekcji badmintona rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu od uczestnictwa w obozie sportowym w Białymstoku, gdzie przez dwa tygodnie doskonalili swoje umiejętności i pracowali nad pogłębianiem kolejnych tajników tej najszybszej rakietowej gry na świecie.

            W obozie wzięło udział 16 zawodników, którzy trenowali pod okiem wielokrotnej Mistrzyni Polski oraz Mistrzyni Świata weteranów z 2009 roku pani Doroty Grzejdak z Sianowa. Z grupy 16 osób trzy zawodniczki, które otrzymały powołania do kadry województwa wielkopolskiego (Klaudia Liczbińska w kategorii juniora młodszego oraz Katarzyna Zysk i Daria Pokorska w kategorii młodzika) trenowały pod okiem trenera kadry wielkopolski pani Marzeny Świerczyńskiej oraz Oliwii Zimniewskiej z Przeźmierowa.         

   Młodzież podczas 14 dni obozu trenowała dwa razy dziennie na hali oraz jako sport uzupełniający pływała
w basenie, grała w piłkę nożną, w koszykówkę, unihokeja oraz kształtowała wytrzymałość podczas treningów biegowych.

            Podczas obozu pracowano głównie nad wytrzymałością i techniką gry, doskonalono elementy techniczne gry oraz pracę nóg w poruszaniu się po korcie.

            Młodzi badmintoniści rozegrali także turniej towarzyski z koleżankami i z kolegami z innych klubów, którzy również trenowali na obozach. Podczas turnieju rozgrywanego w czasie dwóch ostatnich dni obozowych rozegrano wiele ciekawych i emocjonujących meczów z udziałem zawodników z Sianowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Przeźmierowa, Trzcińska Zdrój, Polanowa, Sławna, Łodzi, Świebodzina oraz Słupcy. Łącznie startowało 104 zawodników.  Z naszych zawodników bardzo dobrze zaprezentowała się Natalia Blejwas w kategorii „Żak”, która rywalizowała nawet z dziewczętami starszymi od siebie o 2-3 lata co jednak nie przeszkodziło jej wygrać wszystkich pojedynków i zająć pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej. Swoją formę również sprawdziła Kasia Zysk, która dopiero wchodzi do kategorii juniora młodszego. Kasia dopiero w finale przegrała z Klaudią Żalejko z Sławna w stosunku 2:1 (Klaudia jest 2 lata starsza od Kasi).

Podczas turnieju jak również całego obozu młodzież miała możliwość zobaczyć treningi jak i gry wielu utytułowanych już zawodników, którzy trenowali pod okiem trenera Roberta Kowalczyka z Sianowa. Wielu medalistów Mistrzostw Polski takich jak: Paweł Prądziński, Karol Krakowski – obaj z Sianowa czy Mateusz Świerczyński z Przeźmierowa wiele razy służyli radą młodszym kolegom i koleżankom, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w grze w badmintona, a mecze tych zawodników były niewątpliwie ozdobą gier zarówno turniejowych jak i treningowych.

Obóz spełnił swoje oczekiwania jakie zostały postawione przed zawodnikami biorącymi udział
w zgrupowaniu, którzy wykonali kapitalną pracę i nie zmarnowali żadnego treningu choć trzeba przyznać, że zajęcia z panią Dorotą i Marzeną wymagały dużego wysiłku od zawodników biorąc też pod uwagę duże upały panujące w Białymstoku.

Oprócz treningów młodzież wygospodarowała także czas na zwiedzenie Białegostoku z pięknym pałacem Branickich oraz fontannami podświetlanymi nocą, a także na wyjście do kina oraz na kręgle co było osłodą dla młodych zawodników w ich ciężkiej pracy w kształtowaniu swoich umiejętności gry w badmintona.

            W obozie wzięli udział: Klaudia Liczbińska, Katarzyna Zysk, Daria Pokorska, Natalia Blejwas, Olga Kwaśny, Wiktoria Dudek, Emilia Nowak, Melania Trzemkowska, Wojciech Zysk, Patryk Szyniszewski, Robert Zatylny, Maciej Urbaniak, Kewin Salija. Opiekunem grupy był pan Mariusz Rakowicz, który zdobytą bogatą wiedzę podczas obozu będzie starał się przenosić podczas całorocznych treningów sekcji badmintona UKS „Kopernik”.

Młodzież chciałaby serdecznie podziękować p. Jerzemu Bani – trenerowi sekcji badmintona oraz
p. Wojciechowi Hawro – prezesowi UKS „Kopernik” Słupca a także władzom miasta Słupca z Burmistrzem Michałem Pyrzykiem i  Radzie Miasta Słupcy z jej przewodniczącym Andrzejem Szymkowiakiem, dzięki którym ten wyjazd mógł dojść do skutku. Mamy nadzieję, że za rok znów będziemy ładować akumulatory w Białymstoku, gdzie są do tego bardzo dobre warunki a efekty będą widoczne podczas całego nowego sezonu badmintonowego.