strona główna

O nas

archiwum

turnieje

galeria

kontakt

 

 

 

 

 

 

zdjęcia dostępne tutaj ....

wyniki  dostępne tutaj .... plik xls

Dwa złota słupeckich badmintonistów
Nowy 2014 rok słupeccy badmintoniści Uczniowskiego Klubu Sportowego Kopernik rozpoczęli od mocnego akcentu i to zarówno pod względem sportowym jak
 i organizacyjnym.
67 zawodników z Warszawy, Żyrardowa, Marek, Sianowa, Sławna, Góralic, Wrocławia, Przeźmierowa, Puszczykowa, Wolsztyna, Ostrowa Wielkopolskiego, Konina, Targowej Górki, Sarbic i z Słupcy, 145 gier i 11 godzin spędzonych na słupeckiej hali MOSiR, to bilans Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona Młodzików i Młodzików młodszych, który rozegrany został 4 stycznia 2014 roku.
Jak już wspomnieliśmy na początku artykułu, turniej ten, to nie tylko duży sukces organizacyjny dzięki takim ludziom jak: Jerzy Bania, Wojciech Hawro, Andrzej Kończak czy Mariusz Rakowicz ale także duży sukces sportowy – dwa pierwsze miejsca słupeckich badmintonistów.
Na najwyższym stopniu podium stanęły dwa deble: w młodziku młodszym Maciej Urbaniak z UKS Kopernik Słupca z Kamilem Kozerą z UKSMTB Smecz Konin a także Wojciech Dranikowski z słupeckiego Kopernika z Bartoszem Frontczakiem z UKS Orkan Przeźmierowo w kategorii młodzika. O ile sukces Macieja i Kamila był raczej przewidywany, to Wojtek z Bartkiem sprawili dużą niespodziankę wygrywając z raczej pewnymi faworytami z Góralic.
Oprócz medali w grze podwójnej Maciej Urbaniak zdobył brązowy medal w grze
pojedynczej ulegając w półfinale zawodnikowi z Sianowa w trzecim secie 25:23.
Poza wymienionymi zawodnikami Jerzego Bania i Mariusza Rakowicza w turnieju Słupcę reprezentowali także: Olga Kwaśny w grze pojedynczej oraz w grze mieszanej
z Wojtkiem Dranikowskim oraz Jakub Busza w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej z debiutującym w rozgrywkach licencjonowanych Jakubem Wiśniewskim. Na uwagę zasługują tutaj dwie sprawy. Pierwsza to zajęcie drugiego miejsca w grupie w grze pojedynczej przez Jakuba Buszę, który zanotował pierwsze w swojej karierze zwycięskie mecze w
krajowych turniejach, a druga to wspomniany już debiut Kuby Wiśniewskiego, który mimo, że jest dopiero w klasie trzeciej zaprezentował się z bardzo dobrej strony
i na pewno doświadczenie, które będzie zdobywał w tego typu zawodach przyniesie spodziewane rezultaty w latach następnych, gdy będzie rywalizował już ze swoimi rówieśnikami.
Tak więc wielkie gratulacje dla wszystkich słupeckich zawodników a
także ich rodziców za włączenie się w organizację turnieju, a także starszych zawodników słupeckiej sekcji badmintona, którzy sędziowali mecze. Dziękujemy p. Annie Dranikowskiej, p. Sylwii Urbaniak, p. Hannie Wiśniewskiej, p. Monice Busza oraz sędziom: Klaudii Liczbińskiej, Darii Pokorskiej, Natalii Blejwas, Katarzynie Zysk, Wojciechowi Zysk, Patrykowi Szyniszewskiemu, Robertowi Zatylnemu i Marcelowi Kędziorze.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a także okolicznościowe koszulki. Podczas turnieju losowane były także nagrody rzeczowe wśród uczestników zawodów w postaci okolicznościowych ręczników, rakietek badmintonowych oraz termobagów ufundowanych przez Mechanikę Maszyn Wrocław.

Sędziom turnieju był p. Piotr Grudzina z Solca Kujawskiego a obsługę techniczną zapewnił p. Andrzej Kończak i p. Renata Leszczyńska.

 

 

                                                                                                           góra strony