"Dodatkowy Turniej Juniorów Młodszych"
           Przeźmierowo, 09.10.2010r

 

Sezon zbierania doświadczeń słupeckich badmintonistów

Po dwóch  turniejach w Słupcy w ramach „Jesieni z  Badmintonem w Słupcy” przyszedł czas na pierwszą konfrontację tegorocznej formy naszych młodych badmintonistów w województwie.
16 października 2010 roku zawodnicy sekcji badmintona UKS „Kopernik” Słupca wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Juniorów Młodszych (Kat. XII) w Przeźmierowie pod opieką Mariusza Rakowicza. Udział w tych zawodach mogli wziąć tylko zawodnicy, którzy mają licencje Polskiego Związku Badmintona.
W turnieju wzięli udział zawodnicy z Przeźmierowa, Targowej Górki, Puszczykowa, Ostrowa Wielkopolskiego oraz z Słupcy.
Mimo tego, że większość naszych zawodników w tym sezonie zmieniła kategorie wiekowe na wyższe możemy mówić o sporym sukcesie.
W grze pojedynczej dziewcząt I miejsce zajęła Klaudia Liczbińska, która w finale pokonała zawodniczkę z Przeźmierowa po bardzo wyrównanej grze. Jest to już kolejny sukces tej zawodniczki, która jest w kadrze województwa wielkopolskiego w tej kategorii wiekowej.
Swoją grupę wygrała również Katarzyna Zysk by ostatecznie zająć trzecie miejsce przegrywając walkę o finał z klubową koleżanką Klaudią Liczbińską. Daria Pokorska wygrała dwa mecze w grupie i przegrała jeden mecz by ostatecznie zostać sklasyfikowaną na miejscach 4 – 6.
Zaznaczyć tutaj trzeba, że Kasia i Daria są dopiero pierwszy rok w kategorii juniora młodszego.
Podczas turnieju rozgrywane były także mecze w grze podwójnej i mieszanej.
Nasze dziewczyny w składzie: Liczbińska/Pokorska okazały się najlepsze a słupecko – przeźmierowska para Zysk/Bylińska zajęła drugie miejsce. Na uwagę zasługuje tutaj ambitna postawa Kasi Zysk, która musiała teoretycznie rozgrywać grę podwójną sama z powodu kontuzji stopy swojej deblowej partnerki.
Przy okazji turnieju licencjonowanego rozegrano także Otwarty Turniej Dzieci i Młodzieży. W turnieju tym wystartowali w kategorii „Żaczki” (klasy I – IV) Natalia Blejwas, Olga Kwaśny oraz Maciej Urbaniak.
Natalia Blejwas bez żadnych problemów wygrała turniej potwierdzając jedynie swoje aspiracje do kadry województwa wielkopolskiego, co potwierdziła trener tejże kadry Marzena Świerczyńska z Przeźmierowa. Zajmując II miejsce w tej samej kategorii wiekowej Olga Kwaśny musiała uznać jedynie wyższość klubowej koleżanki wygrywając pozostałe mecze.
Tak jak zwycięstwo Natalii Blejwas w swojej kategorii wiekowej było do przewidzenia, tak jej start w tym samym turnieju w kategorii młodzika i zajęcie II miejsca było już wielką niespodzianką.
Natalia startując w kategorii młodzika potrafiła wygrać w grupie ze starszymi koleżankami z klas V – VI szkoły podstawowej (Natalia jest w IV klasie), by dopiero w finale przegrać z Magdaleną Świerczyńską
z Przeźmierowa.
Bardzo miłą niespodziankę zgotował nam najmłodszy nasz badmintonista – II klasa szkoły podstawowej – biorący udział w turnieju „Żaczków” i jedyny chłopak w gronie startujących zawodników z Słupcy – Maciej Urbaniak. Maciej wygrał swoją grupę grając z zawodnikami klas III i IV, by dopiero przegrać w finale po naprawdę ładnym meczu z zawodnikiem z IV klasy z Ostrowa Wielkopolskiego. Trzeba tutaj potwierdzić naprawdę duże zaangażowanie Macieja podczas treningów jak i turniejów i bardzo szybki wzrost jego umiejętności mimo tak młodego wieku. Na pewno o Macieju jeszcze będzie wielokrotnie głośno, bo to bardzo ambitny i uzdolniony gracz mimo dopiero rocznej nauki pod okiem trenerów Jerzego Bani i Mariusza Rakowicza.
Tak więc kolejny turniej słupeckich badmintonistów zakończył się dużym sukcesem i miejmy nadzieję, że jest początkiem udanych startów na wojewódzkich jak i krajowych kortach badmintonowych.