strona główna

archiwum

księga gości

formularz

turnieje

galeria

kontakt

    Turniej Badmintona o Puchar Konrada Szymańskiego
              Posła do Parlamentu Europejskiego
                        Gniezno, 19.06.2010r


Ola Malinowska i Hubert Pawłowski z UKS "KOPERNIK" Słupca zwyciężyli
 w Turnieju  Badmintona o Puchar Posła do Parlamentu Europejskiego
 Konrada Szymańskiego. W nagrodę pojadą na 4 dniową  wycieczkę do
 siedziby Parlamentu Europejskiego - Strasburga.
 Turniej rozgrywany w kategorii juniorów dziewcząt i chłopców zgromadził na starcie 
 kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z rejonu Wielkopolski. Do zwycięstwa tak
w kategorii dziewcząt jak i chłopców  aspiracje zgłaszało po kilku zawodników i zawodniczek  bardzo dobrze się znających wielokrotnie spotykających się na turniejach. Po rozegraniu fazy grupowej dziewcząt; gdzie można było oglądnąć chyba najbardziej zacięty i stojący na wysokim poziomie mecz pomiędzy Klaudią Liczbińską-Słupca, a zawodniczką gospodarzy turnieju Sandrą Szalaty-Gniezno los sprawił, że w półfinałach na przeciwko siebie stanęły pary ze Słupcy; Ola Malinowska-Klaudia Liczbińska i z Gniezna Sandra Szalaty-Magda Stefańska. W pierwszym meczu zmęczona półfinałem Klaudia mimo, że stawiała silny opór nie dała rady Oli. W drugim półfinale niesiona na fali ciężko wywalczonym zwycięstwem nad Klaudią Sandra wygrała z Magdą. Taki układ sprawił, że tylko zwycięstwo Oli zapewniało jej wyjazd do Strasburga i tak też się stało. Po pasjonującym pojedynku zwycięsko z kortu zeszła Ola.
W pojedynkach chłopców do zwycięstwa pretendowało w zasadzie trzech zawodników Hubert Pawłowski ze Słupcy, Bartek Koźmiński z Konina i reprezentant gospodarzy Jakub Cichocki. Kolejność meczy w grupie finałowej już na samym początku wskazała kto pojedzie do Strasburga. Zwycięzca meczu Pawłowski-Kożmiński i reprezentant gospodarzy. Pytanie było tylko jedno? Czy Hubert dołączy do Oli.
Mecz Huberta z Bartkiem jak zwykle obfitował w wiele znakomitych zagrań tak przy siatce jak i z głębi kortu, było na co popatrzeć. Tym razem Hubert nie dał się zaskoczyć i kontrolując cały czas przebieg gry pewnie wygrał 2:0.
Na zakończenie zwycięzcom puchary za pierwsze trzy miejsca, dyplomy wręczył w imieniu fundatora nagród przedstawiciel Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Konrada Szymańskiego Pan Szymon Szymkowski, a symboliczne bilety na wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego Strasburga wręczył Poseł do Sejmu Pan Zbigniew Dolata.
Turniej zorganizowali i prowadzili Panowie Włodzimierz Cichocki i Mariusz Frankowski przy współudziale Biura poselskiego Pana Posła Zbigniewa Dolaty.