2 "KÜNZEL-POLSKA CUP 2007" Noworoczny Turniej Badmintona w Słupcy
07.01.2007r

Rekordową obsadę miał zorganizowany przez Sekcję Badmintona UKS "KOPERNIK" Słupca i MOSiR Słupca  już po raz drugi Noworoczny Turniej Badmintona  2 KŰNZEL-POLSKA CUP 2007. Do rywalizacji zgłosiło się 112 zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie najsilniejsze ośrodki badmintona w województwie wielkopolskim. Niespodzianką dla uczestników była dodatkowa uroczystość, która odbyła się w trakcie przerwy w   turnieju.  Był  to  występ   Orkiestry   dętej  OSP w  Słupcy
i podsumowanie Plebiscytu "Gazety Słupeckiej" na Słupczanina Roku 2006. Został nim Jerzy Bania - animator badmintona w Słupcy. Po wręczeniu aktu nadania tytułu Słupczanina Roku 2006 przez Redaktora Naczelnego Gazety Słupeckiej  Pana  Jacka Bartkowiaka, życzenia        
i gratulacje złożyli członkowie Kapituły Słupczanina Roku Panie Główczyńskie i Pan Maciej Nowacki, Były życzenia od Burmistrza Słupcy przekazane przez Sekretarza Urzędu Miasta Panią Wiśniewską, Dyrektora MOSiR Słupca Pana Andrzeja Kończaka, dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia     i ich rodziców, których reprezentowali Państwo Byczkowscy. 
Następnie do późnych godzin wieczornych rozgrywano kolejne mecze turniejowe.  Wysoki poziom rozegranych kolejnych pojedynków mógł zadowolić oglądających zawody. Wiele pojedynków zakończyło się niespodziewanymi wynikami co jeszcze bardziej uatrakcyjniło zawody. Finałowe pojedynki w kategorii juniora młodszego i juniora tak u chłopców jak           i dziewcząt stały na najwyższym poziomie a umiejętności zaprezentowane przez reprezentantów Słupcy Olę Malinowską i Huberta Pawłowskiego oraz Anią Jankowską            z Przeźmierowa i Andrzeja Skrzypczaka z Wolsztyna mogły zadowolić każdego znawcę badmintona.
Na zakończenie przedstawiciel firmy  KŰNZEL-POLSKA Pani Jolanta Zysk wręczyła zwycięzcom puchary Burmistrza Słupcy za I miejsce, medale okolicznościowe, dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez KŰNZEL-POLSKA i KASON POLSKA za I, II    i III miejsce, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Ponadto dzieci i młodzież otrzymała okolicznościowe koszulki z logo turnieju.
Głównym sponsorem turnieju była firma KŰNZEL-POLSKA
Firmą, które pomogły przy organizacji turnieju: PLASTOLAN, AGTOS Konin.
Turniej bardzo sprawnie przeprowadzili: Andrzej Kończak, Renata Leszczyńska i Jerzy Bania.
Rozmowy jak i opinie, które towarzyszą organizowanym turniejom badmintona w Słupcy dają nadzieję, że hasło "Badminton grą dla wszystkich, kobiet i mężczyzn; dla dzieci, młodzieży      i starszych" zachęci kolejne firmy do popularyzacji badmintona poprzez sponsorowanie następnych turniejów badmintona w Słupcy.
Wyniki turnieju dostępne tutaj....
Serwis fotograficzny turnieju dostępny tutaj